Youtube Adsense Düşük Gelir Problemi
  • Ana Sayfa » İnternet
  • 8 Şubat 2018 - 10:14:47
Youtube Adsense Düşük Gelir Problemi

Youtube, Neden Adsense geliri düştü ve çözümleri Adsense geliri düştüğünde, neden Adsense gelirinin düştüğünü, düşüşün nedenlerini ve gelir düşüşlerinin engellendiği konuların sorularını yanıtlamaya çalışacağız. Adsense; AdMob, YouTube, Blogger ve barındırma ortakları gibi tüm AdSense yayıncıları gelir düşüşlerinden şikayet etmektedir. Adsense gelirlerinin düşüş gösterdiği birçok nedenden dolayı performans istatistiklerini gözden geçirerek bunun nedenini anlamak biraz zor. […]

Youtube, Neden Adsense geliri düştü ve çözümleri
Adsense geliri düştüğünde, neden Adsense gelirinin düştüğünü, düşüşün nedenlerini ve gelir düşüşlerinin engellendiği konuların sorularını yanıtlamaya çalışacağız. Adsense; AdMob, YouTube, Blogger ve barındırma ortakları gibi tüm AdSense yayıncıları gelir düşüşlerinden şikayet etmektedir.
Adsense gelirlerinin düşüş gösterdiği birçok nedenden dolayı performans istatistiklerini gözden geçirerek bunun nedenini anlamak biraz zor. Bütün yazılarımızı okuyarak, gelir düşüşleri ve çözümleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olacaksınız. Youtube, Web sitesi, Blogger gibi platformlar aracılığıyla çok geniş kitlelere hitap ediyorsanız ve profesyonel bir danışmanlık hizmetine ihtiyacınız varsa, işin uzmanını araştırın.

Youtube Gelirinde Düşüş
YouTube, reklamverenlerin maddi başarısı için kritik önem taşır. Reklamverenler, markalarıyla uyuşmayan reklamlar konusunda çok dikkatli davranıyor. Bu nedenle birçok reklamveren kampanyası askıya alınabilir. Youtube yetkilileri, bu gibi durumların üstesinden gelmek için sistemde çeşitli değişiklikler yaparlar. Her değişiklikten sonra dalgalanmalar ortaya çıkıyor. YouTube reklam gösterimleri ve tıklamalar, reklamlarınızı korumak için kapsamlı bir şekilde incelenmiştir.
İçeriğinizi yayınlarken dikkatli olmanız gereken bazı temel şeyler var. Videonuzdaki içeriği doğru bir şekilde temsil eden başlıklar, açıklamalar ve küçük resimleri kullandığınızdan emin olun. Reklamlar bu açıklamalara ve başlıklara göre gösterildiğinden, videonuzda ilgisiz reklamlar görünür ve bu da gelirinizde önemli düşüşlere neden olur. Bunun dışında gelir düşüşüne neden olan meseleleri şöyle sıralayabiliriz;
Kullanıcı platformu: İçeriğinizin hangi platformdan görüldüğü çok önemlidir. Mobil cihazlardan izlenen içeriği yayınlıyorsanız, reklamları tıkladığınız ve etkileşimde bulunduğu çok muhtemeldir. TV içeriğinde gösterilen reklam türleri çok sınırlıdır.
Reklam engelleme kullanımı: Adblock gibi reklam engelleme kullanımı, reklam gösterimlerini ve TBM oranlarını etkiler.
Bölgeniz: Yayınladığınız bölge, gelirinizi belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Reklamcılık yayıncılarının artmasıyla gelirler artıyor. Benzer içeriğin 1000’de yayınlanan içeriği için görüntülenebilirken, Türkiye’de yayınlanan bir içerikle karşılaştırdığımızda, görüntülenebilir reklamların sayısı 60-70 civarında olabilir.
İçerik: Youtube ve Reklamverenler videolara ne zaman reklam göstereceğini belirler. İçeriğiniz çok fazla izlense de, reklamvereninizin hedef kitlesine hitap etmeyebilir. Bu videonun kazançları oldukça düşük olacak. Ayrıca, herhangi bir içeriğe bir reklam gösterileceğinin garantisi yoktur.
Youtube ve reklamverenlerden gelen güncellemeler: Bazı zamanlar, reklamverenler ve YouTube, reklam gösterimlerinde değişiklikler yapacaklardır. Bu süreçte, reklam gösterimlerinde ve gelirlerde% 40-% 50 düşüş var.
Ülkemizde Youtube’dan para kazanmak gerçekten zordur. Kaliteli içerik üretmenin yanı sıra gelirinizi artırmak için bir AdSense danışmanına ihtiyacınız olabilir. Youtube Adsense danışmanlığı hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web sitesi, iş ortaklarına gelir düşüş nedenleri ve çözümleri
Adsense yayıncı siteleri Youtube’dan daha kötü olabilir. Havaya kalitede bir site yerleştirmek, yayın maliyetlerini karşılamak, kullanıcılar için kaliteli içerik üretmek son derece zor bir iştir. Günün sonunda Adsense hesabınızda iyi bir gelir elde etmek istiyorsunuz, ancak durum böyle değil. Web sitelerinin çoğunun geliri bir önceki yıla oranla yaklaşık% 20 -% 30 daha düşüktür. Türk sitelerinin TBM değerlerinin yerinde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.
TBM Oranları Neden Düşüyor? Tıklama başına TBM maliyeti, reklamverenlerin maliyetini belirleyen en temel faktördür. Bir anahtar kelime için ödenen fiyatı gösterir. TBM oranları, sitenizin içeriğine ve sitenize gösterilen reklamlara bağlı olarak değişir. Bu oranların ne anlama geldiğini anlıyoruz, ancak maalesef kimse bunu nasıl yapacağını bilmiyor. Reklamverenlerin bütçeyi devraldığı çeyreğin başında, TBM oranları çok fazla düşüyor.
Google, reklam tıklamalarındaki güvenilirliğini korumak için tüm tıklamaları ve gösterimleri dikkatlice izler. Reklamlar üzerine yapılan birçok tıklama, algoritmalar ve manuel kontrol ile incelenmektedir.
Tüm reklam görüntülemeleri izlenir.
Geçersiz reklam tıklamaları, siteniz için düşük AdSense geliri olarak geri dönecektir. Bir reklam tıklamasının geçerli olup olmadığını görmek için birçok filtreleme yöntemi kullanılır. Gelirinizde bir düşüş yaşamanıza neden olan en yaygın reklam tıklamaları;
Gerçek kullanıcılar tarafından yapılmayan tıklamalar ve reklam gösterimleri.
Otomatik tıklamalar.
Reklamlara yapılan tıklamaları teşvik edin ve doğal olmayan reklamları tıklayın.
Gelirinizde büyük düşüşler görürseniz, muhtemelen reklamlarınızın tıklamalarında ve gösterimlerinde yukarıda belirtilen sorunlardan biriyle karşılaşırsınız demektir. Bu gibi geçersiz etkinlikler kazançlarınızın düşmesinin ana nedeni olabilir. Tıklamalarda olağan dışı bir etkinlik fark ederseniz, geçersiz tıklamalar iletişim kutusunu kullanarak Adsense yetkililerini uyarmanız gerekir. Geçersiz tıklamalar, reklamların durmasına neden olabilir.
Ne yapmalıyız?
Genel olarak, Google politikalarına uyan bir sayfa oluşturmanız gerekir. Hedef hiçbir zaman bir reklam tıklaması olmamalı. Bu, sitenizin özgünlüğünü kaybetmesine neden olacaktır.
1. Reklam yerleşimi, bir sitenin en temel öğesidir. Reklamlarınızı yerleştirirken, kullanıcılardan daha fazla reklam tıklaması almanız gerekmez, gerçekten reklamı görmek isteyen kullanıcılar için düzenlemeniz gerekir. Doğru reklam yerleşimi, uzun vadede gelirinizi artırmak için kritik önem taşır.
Ayrıca, reklam yerleşimlerinizi periyodik olarak güncellerseniz küçük değişiklikler yapmakta fayda var.
2. Sitenize gelen kullanıcılara alakalı reklamlar gösterebilmek için doğru başlığın kullanılması ve içinde yeterince açıklayıcı içeriğin olması önemlidir. Kullanıcılar, açıklamalarda reklamcılık gelirinizi doğrudan düşüren yanıltıcı başlıklar ve alakasız reklamlar görecektir.
3. Performans raporlarını ve analitik ekranını etkili bir şekilde kullanın. Performans raporları ekranı önemlidir, böylece sitenizde yayınlanan reklamları ve reklam tıklamalarını analiz edebilirsiniz. Sitenizin performansını, mobil ve masaüstü kullanıcılarını analiz ederek sitenizi geliştirmeniz gerekir.
Bunların yanı sıra gelirinizi artırmak için kullanabileceğiniz birçok sinyal var. Google bu konuda beklediğiniz gibi titiz davranıyor. Onların konuyla ilgili sorularınızı iletişim ekranımızı veya yorum ekranını kullanarak gönderebilirsiniz. İzle öğren Photoshop eğitimi ve diğer konular da açıklayıcı bilgilerin yer aldığı platform.

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz