Word Belgesine Dipnot Ekleme
Word Belgesine Dipnot Ekleme

Word’de dipnot nasıl eklenir Anlatılarınızı zenginleştirmek ve belgelerde açıklamalar yapmak için Word’de dipnot nasıl eklenir? Resim hakkında konuşacağız. Aşağıdaki adımları izleyerek Word sayfalarınıza dipnot ekleyebilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. Dipnotlar genellikle sayfanın alt kısmında görünür ve son notlar belgenin veya bölümün sonuna yerleştirilir. Metne dahil olmayan metinleri sunabilir ve anlatılarınızı bir dipnot olarak güçlendirebilirsiniz. […]

Word’de dipnot nasıl eklenir
Anlatılarınızı zenginleştirmek ve belgelerde açıklamalar yapmak için Word’de dipnot nasıl eklenir? Resim hakkında konuşacağız. Aşağıdaki adımları izleyerek Word sayfalarınıza dipnot ekleyebilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir.
Dipnotlar genellikle sayfanın alt kısmında görünür ve son notlar belgenin veya bölümün sonuna yerleştirilir. Metne dahil olmayan metinleri sunabilir ve anlatılarınızı bir dipnot olarak güçlendirebilirsiniz. Word dosyalarına eklenen dipnotlar, içeriğinizi zengin ve profesyonel gösterir. Dipnot ve Sonnot eklemek için aşağıdaki işlemleri kullanabilirsiniz.
İşlemler; Bu, Office 2003, Office 2007, Office 2013 ve Office 2016 gibi tüm sürümler için geçerlidir.
Dipnot ve Sonnotlar nasıl eklenir?
Uygula> Dipnot Ekle’yi tıklayın. Kısayol tuşlarını kullanarak dipnot eklemek için Ctrl + Alt + F tuşlarına da basabilirsiniz.
Word metne bir referans yerleştirir ve son not belgenin sonuna eklenir. Son notu eklemek istediğiniz yeri tıklayın. Uygula> Son notu tıklayın. Kısayol tuşlarını kullanarak eklemek için Ctrl + Alt + D tuşlarını kullanabilirsiniz.
Dipnot için Office’in İngilizce sürümüne sahipseniz; Referanslar> Referanslar için dipnot ekleri son notları Adımları takip edebilmeniz için sonnot ekleyin.
Notlarınızı ekledikten sonra, metin üzerinde istediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz, notlarınızı metin içeriğinden düzenleyebilirsiniz.
Dipnotları ve son notları ekledikten sonra, görünümlerini değiştirebilirsiniz. Örneğin, sayı biçimini veya belgenizde gördüğünüz konumu değiştirebilirsiniz. Dipnot ve Son Not iletişim kutusunda istediğiniz seçenekleri seçin. Konum altında Dipnotlar veya Son Notlar’ı seçin ve dipnot veya son notun görünmesini istediğiniz yeri seçin. Biçim altında, Sayı biçimi’ni seçin, Başlangıç ​​için istediğiniz numarayı ayarlayın ve Numaralandırma için Devam Et’i, her bir bölüme yeniden başlatın veya Her sayfayı yeniden başlat’ı seçin. Tüm belge veya bulunduğunuz bölüm gibi değişiklikleri uygulamak istediğiniz konumu seçin ve Ekle’yi tıklayın.

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz