Photoshop ile Yüze Çatlak Verme Efekti

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 6 Mart 2013 - 15:16:58
Photoshop ile Yüze Çatlak Verme Efekti

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle değişik bir efekt üzerine resim hazırlıyacağız. Toprak çatlaklığını insanın yüzünde uygulanmasını anlatacağım videomuzu izleyerek sizlerde zorlanmadan böyle fotosoplar hazırlayabilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren. Adobe photoshop fotoğraflarımızı açarız. sonra Adobe Photoshop ile üzerinde çalışacağımız resim için çatlamış toprak resmi buluyoruz. Çatlamış efekti vereceğimiz resmin içerisine atıyoruz. Adobe PhotoShop araç kutusundan […]

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle değişik bir efekt üzerine resim hazırlıyacağız. Toprak çatlaklığını insanın yüzünde uygulanmasını anlatacağım videomuzu izleyerek sizlerde zorlanmadan böyle fotosoplar hazırlayabilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren.

Adobe photoshop fotoğraflarımızı açarız.

sonra Adobe Photoshop ile üzerinde çalışacağımız resim için çatlamış toprak resmi buluyoruz. Çatlamış efekti vereceğimiz resmin içerisine atıyoruz. Adobe PhotoShop araç kutusundan photoshop taşı aracı ile sürüklüyoruz. Doku kısa ise, buradan ctrl + T ile çekelim.
Photoshop menüsünden layer> katman maskesi> tüm gizle izlediğimiz yol olacaktır.
Photoshsop Araç çubuğumuzdan fırça aracını seçiyoruz. 40 ile 50 arasında değer veriyoruz.
Şimdi  photoshop fırça aracıyla resimde çatlamış olduğumuz yerlerin üzerinden geçiyoruz. Photoshop ile yüze çatlak verme efekti bu kadar.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz