Photoshop Görüntü Düzeltme

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 6 Şubat 2018 - 10:13:57
Photoshop Görüntü Düzeltme

Photoshop Görüntü Düzeltmesi İşte tonaliteleri ve doğru rengi göreceğiniz genel bir iş akışı: Görüntü kalitesini ve ton aralığını kontrol etmek için histogram kullanın. Ayar panelinin rengine ve ton ayarlarına erişmek için panelin açık olduğundan emin olun. Aşağıdaki adımlarda tanımlanan ayarlara erişmek için simgeyi tıklayın. Düzenlemeler Düzenlemeler panelinden yapıldığında esneklik kazandıran ve resim bilgilerini atmayan bir […]

Photoshop Görüntü Düzeltmesi

İşte tonaliteleri ve doğru rengi göreceğiniz genel bir iş akışı:
Görüntü kalitesini ve ton aralığını kontrol etmek için histogram kullanın.
Ayar panelinin rengine ve ton ayarlarına erişmek için panelin açık olduğundan emin olun. Aşağıdaki adımlarda tanımlanan ayarlara erişmek için simgeyi tıklayın. Düzenlemeler Düzenlemeler panelinden yapıldığında esneklik kazandıran ve resim bilgilerini atmayan bir düzenleme katmanı oluşturulur. Görmek. Ayarlar paneline genel bakış ve Ayarlama ve dolgu katmanları hakkında.
Aşırı doymuş veya yetersiz doygunlukta istenmeyen renk tonlarını veya doğru renkleri kaldırmak için renk dengesini ayarlayın. Görmek. Renk ayarlama komutları.
Seviyeleri veya Eğrileri ayarlarını kullanarak ton aralığını ayarlayın.
Ton aralığını ayarlayarak, görüntüdeki aşırı vurgulu ve gölgeli piksel değerlerini ayarlayarak ve resmi bir bütün olarak izleyerek başlayın. Bu işlem aksan ve gölgeleri ayarlama veya beyaz ve siyah noktaları ayarlama olarak bilinir. Vurgulamalar ve gölgeleri ayarlamak normalde orta ton piksellerini uygun bir şekilde yeniden dağıtıyor. Bununla birlikte, orta tonlarınızı manuel olarak ayarlamanız gerekebilir.
Tonlamayı yalnızca gölge ve vurgulama alanlarında ayarlamak için Gölge / Vurgulama komutunu kullanın. Görmek. Gölge ve vurgulama ayrıntısı geliştirme.
(İsteğe bağlı) Diğer renk ayarlarını yapın.
Bir bütün olarak renk dengesini düzelttikten sonra, renkleri geliştirmek veya özel efektler oluşturmak için özel düzenlemeler yapabilirsiniz.
Resmin kenarlarını keskinleştirin.
Son adımlardan birinde, Keskinleştirme Azaltma Maskesini veya Akıllı Keskinleştirme filtresini kullanarak görüntünün kenarlarındaki netliği artırın. Görüntü için gerekli netlik miktarı, kullandığınız dijital kamera veya tarayıcı tarafından üretilen görüntünün kalitesine bağlıdır. Görmek. Bileme bilemesi.
(İsteğe bağlı) Görüntüyü yazıcıya veya baskı özelliklerine göre hedefleyin.
Vurgulama ve gölge bilgilerini, masaüstü bir yazıcı gibi bir çıkış aygıtının gamutuna aktarmak için Seviyeler veya Eğri ayarlarındaki seçenekleri kullanabilirsiniz. Bu prosedür, görsel olarak bir baskı makinesine gönderdiğinizde ve makinenin özelliklerini bildiğiniz zaman da yapılabilir.
Keskinleştirme komşu piksellerin kontrastını artırdığından, yüksek önayarlı alanlardaki bazı pikseller, kullandığınız yazıcı veya yazıcıda yazdırılamaz hale gelebilir. Bu nedenle, en iyi uygulama, netleştirdikten sonra çıkış ayarlarını ince ayar yapmaktır. Çıkış ayarlarını belirleme hakkında daha fazla bilgi için bkz. Vurgulama ve gölge hedef değerlerini ayarlama. İzle öğren Photoshop eğitimi ve diğer konular da açıklayıcı bilgilerin yer aldığı platform.

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz