İçerik Koruması

Gizlilik Politikamız
Gizlilik Politikamız, verilerin sitemizde nasıl veya nasıl toplandığı, kullanıldığı ve sitemizde nasıl sağlandığı hakkında daha fazla bilgi “Gizlilik Politikası” yazımız  içermektedir.
İzleöğren Fikri Mülkiyet
Fikri Mülkiyet Hakkındaki Sınırlı Lisansımız

Sitedeki metin, yazılım, fotoğraf, grafik, resim ve resim, video, müzik ve ses ile isimler, logolar, ticari markalar ve hizmet markaları da dahil olmak üzere ve ancak bunlarla sınırlı olmaksızın kullanılan; gösterilen materyaller, telif hakkı, ticari marka ve diğer kanunlarla korunmaktadır. Bu tür herhangi bir içerik yalnızca kişisel, ticari olmayan kullanımınız için sunulmuştur. İzleöğren’in önceden yazılı izni olmaksızın herhangi bir materyali değiştirmemeyi, çoğaltmayıp, yeniden yayınlamamayı, dağıtmamayı, satmamayı, yayınlamayı kabul etmiş sayılırsınız. İzleöğren size kişisel, münhasır olmayan, devredilemez, haklar verilmez.

İzleöğren Ticari Markalar ve Logolar

Sitedeki diğer tüm adlar, logolar, ürün ve hizmet adları, tasarımları ve sloganları, ilgili sahiplerinin ticari markalarıdır. Bu markalar kamuya duyuruldukları için yayınlanmıştır. İlgili haklar sadece bu semboller ve yasal sahiplerin elinde bulunmaktadır.

Katkıda Bulunanlar Hakkında

İzleöğren, Siteye bağımsız yüklenici katkıda bulunan kişiler olarak içerik konularında özel içerik araştırıcıları arar. İzleöğren, katkıda bulunduğu herhangi bir katkıyı yapan kişinin belirli bir uzmanlık veya bilgi seviyesine ulaştığını ya da herhangi bir özel nitelik veya kimliğe sahip olduğunu, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, katkıda bulunduğu konuyla ilgili olduğunu göstermez veya garanti etmez. Bu katkıda bulunanların her birine bir uzman olarak baktığımızda, bize sağladığı bilgilere güveniyoruz ve sunduğumuz herhangi bir bilgiyi, niteliklerini veya kimlik bilgilerini bağımsız olarak doğrulamak veya doğrulamak zorunda değiliz. İzleöğren, katkıda bulunduğu içeriği izlemek veya bağımsız araştırmak veya doğrulamakla yükümlü değildir. Katkıda bulunan kişiler, uzman olarak nitelendirilse dahi, İzleöğren, herhangi bir katkıda bulunan kişinin niteliklerini veya kimlik belgelerinin doğruluğunu, eksiksizliğini araştıramaz. Bu sadece kamu hakkıdır. Yasal gizlilik bireysel özgürlük açısından tartışılamaz.
Lütfen Kullanıcı Katkıları ve bağımsız yüklenici katılımcılarımızın içeriği de dahil olmak üzere Site içeriğine güvenmeyin. İçerik sadece genel bilgi amaçlı verilmektedir ve benzersiz kişisel koşullarınıza ve ihtiyaçlarınıza asla göz yumamaz. Bizimle olan sözleşmenizi ihlal ettiğiniz herhangi bir güvene veya eyleme ilişkin sorumluluğun tek ve münhasır bir risk altında olacağını ve Taşıyıcı Taraf olarak sizin sorumluluğunuzda olmadığını kabul ve beyan ediyorsunuz. Ayrıca, İçerik sağlayıcıları veya diğer kullanıcılar ile olsun veya olmasın, Sitedeki iletişimleri kontrol edilmemektedir.

Sitenin Yasaklı Kullanımı

Siteyi yalnızca yasal amaçlar doğrultusunda ve bu Kullanım Koşullarına uygun olarak kullanabilirsiniz. Siteyi kullanmamayı kabul edersiniz:
Küçükleri herhangi bir şekilde uygunsuz içeriğe maruz bırakarak sömürmeye, zarar vermeye veya bunlardan istismar etmeye veya bunlara zarar vermeye çalışmaya veya kişisel olarak tanımlanabilir bilgi talep etmeye veya başka yollarla istifade etmek amacıyla,
Herhangi bir “önemsiz posta”, “zincir mektup” veya “spam” veya başka benzer bir talep de dahil olmak üzere herhangi bir reklam veya tanıtım materyali göndermek veya bunları temin etmek,
İzleöğren, bir İzleöğren çalışanı, başka bir kullanıcı veya herhangi bir kişi veya kuruluşun kimliğine bürünme veya kimliğe bürünme girişiminde bulunmak (bunlarla sınırlı olmamak üzere yukarıda belirtilenlerden herhangi biriyle ilişkili e-posta adreslerini veya ekran adlarını kullanarak),
Herkesin Siteyi kullanmasını veya keyfini kısıtlayan veya engelleyen veya tarafımızca belirlenen; tarafın Site içeriğine veya Site kullanıcılarına zarar verebileceği davranışta bulunmak,
Buna ek olarak, aşağıdakileri yapmamayı kabul etmektesiniz:
Herhangi bir ticari, pazarlama veya veri derleme veya arttırma amacı için Site’den (elle veya otomatik yöntemlerle) “içerik almak” veya verileri çekmek.
Kötü amaçlı veya teknolojik açıdan zararlı herhangi bir virüs, truva atı, solucan, mantık bombası veya diğer malzeme veya mekanizmaları tanıtamazsınız
Sitenin herhangi bir bölümüne, Sitenin depolandığı sunucudan veya Siteye bağlı herhangi bir sunucuya, bilgisayara veya veri tabanına yetkisiz erişim, bunlara müdahale etme, zarar verme veya bozma girişiminde bulunamazsınız.
Aksi takdirde, Sitenin düzgün şekilde çalışmasına müdahale etmeye çalışarak yasal sorumluluk yüklenmiş olursunuz.
Kullanıcı Katkısı

Bir forumda, sohbet odasında veya başka herhangi bir kullanıcı veya üye tarafından oluşturulan sayfalarda olduğu gibi sitedeki kişisel bilgileri (örneğin, kullanıcı adı, e-posta adresi) gönüllü olarak ifşa ederseniz, bu bilgiler arama motorlarında görüntülenebilir, toplanır ve kullanılır diğer taraflardan istenmeyen temaslara neden olabilir. Sitemize herhangi bir kişisel veya diğer hassas bilgi göndermemenizi tavsiye ederiz.
Gönderdiğiniz veya katkıda bulunduğunuz herhangi bir Kullanıcı Katkı Katından sorumlu olduğunuzu anlıyor ve kabul etmiş oluyorsunuz ve Şirket olarak değil, yasallığı, güvenilirliği, doğruluğu ve uygunluğu da dahil olmak üzere bu tür içeriklerden tam olarak siz sorumlusunuz. Gönderilen herhangi bir Kullanıcı Katkısının içeriği veya doğruluğu için herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumlu sayılmayız.

Şunları yapma hakkımız vardır:

Herhangi bir Kullanıcı Katkı Katkısını herhangi bir nedenle veya hiç bir sebeple kaldırmak veya reddetmek tamamen kendi irademizle yapılmaktadır.
Aşağıda belirtilen içerik standartları da dahil olmak üzere Kullanım Koşullarını ihlal ettiğini düşündüğümüz takdirde veya herhangi bir fikri mülkiyet hakkını ihlal etmek de dahil olmak üzere, bizzat kendi takdirine bağlı olarak gerekli gördüğümüz herhangi bir Kullanıcı Katkısı ile ilgili olarak gerekli işlemleri yaparız. Site veya kamuoyunun kişisel güvenliğini tehdit eden veya sorumluluk oluşturan içerikler kaldırılabilir.
Sitedeki herhangi bir yasadışı veya yetkisiz kullanım için kanuni yaptırım da dahil olmak üzere bunlarla sınırlı olmaksızın uygun yasal işlemleri yapılabilir.
Bu Kullanım Koşullarını ihlal etmek de dahil olmak kaydıyla bunlarla sınırlı olmaksızın, herhangi bir nedenle veya hiçbir sebep göstermeksizin Sitenin tamamına veya bir bölümüne erişimi feshetme veya askıya alma hakkımızı saklı tutarız.
Yukarıda belirtilenleri sınırlamaksızın, Sitede veya Site aracılığıyla herhangi bir içerik gönderen kimseyle ilgili kimliği veya diğer bilgileri SİZLERE SORMAKSIZIN YASAL KİŞİLERE GEREKEN BİLGİLERİ AKTARMA HAKKIMIZI KULLANABİLİRİZ. GÖNDERDİĞİNİZ İÇERİKTEN YASAL OLARAK İÇERİĞİ EKLEYEN SORUMLU TUTULMAKTADIR.
Siteye gönderilmeden önce tüm materyalleri gözden geçirmeyi taahhüt edemiyoruz ve itiraz edilen materyalin yayınlandıktan sonra derhal kaldırılmasını sağlayamayız. Buna göre, herhangi bir kullanıcı veya üçüncü tarafın verdiği iletim, iletişim veya içerikle ilgili herhangi bir işlem veya eylemsizlik için sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu bölümde açıklanan faaliyetlerin sonucu suçlanma veya başarısızlığı dahil olmak üzere herhangi bir sorumluluk taşımamaktayız.

İçerik Standartları

Bu içerik standartları, herhangi bir Kullanıcı Katkısı ve Etkileşimli Hizmetlerin kullanımı için geçerlidir. Kullanıcı Katkılarının tamamı geçerli tüm ülke içinde, yerel ve uluslararası kanunlara ve yönetmeliklere uygun olmalıdır. Yukarıdaki hususları sınırlamaksızın, Kullanıcı Katkısı şunlara dikkat etmelidir:

Hakaret içeren, müstehcen, ahlaksız, küfürlü, rahatsız edici, rahatsız edici, şiddet içeren, nefret uyandıran, iltihaplı veya başka şekilde sakıncalı olan herhangi bir materyali asla yayınlamayın.
Irk, cinsiyet, din, uyrukluk, engellilik, cinsel yönelim veya yaşa dayalı cinsel açıdan pornografik materyal, şiddet veya ayrımcılıktan kaçının.
Herhangi bir patent, ticari marka, ticari sır, telif hakkı veya diğer fikri mülkiyet haklarını veya herhangi bir başka kişinin haklarını ihlal etmeyin.
Başkalarının yasal haklarını (tanıtım ve gizlilik hakları da dahil olmak üzere) ihlal etmek veya yürürlükteki yasalar ya da yönetmelikler uyarınca herhangi bir hukuki ya da cezai sorumluluk verebilecek herhangi bir malzeme ile Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikamıza aykırı düşen herhangi bir materyali yayınlamayın.
Herhangi bir insanı aldatma olasılığından kaçının.
Herhangi bir yasadışı faaliyeti teşvik etmek veya herhangi bir yasadışı eylemi savunmak, tanıtmak veya yardımcı olacak yayınlardan kaçının
Rahatsızlık, veya kaygılardan dolayı veya başka herhangi bir kişiyi üzen, taciz etmek, utandırmak veya rahatsız etmek için dikkatli davranın.
Herhangi bir kişiyi kimliğine bürünmeyin veya herhangi bir kişi veya kuruluşla kimliğinizi veya yanıltacağınız yanlış bilgileri vermeyin.
YASAL UYARI
İÇERİKLER SADECE ÖN BİLGİ AMAÇLI VERİLMİŞTİR. MÜFREDAT İÇERİSİNDE TANIMLAR, YÖNTEMLER, DİL KULLANIMINA BAĞLI HATALAR YANLIŞ YAZIM GİBİ OLUMSUZLUKLARDAN DOLAYI YASAL OLARAK BİZ SORUMLU TUTULAMAYIZ. EDİNİLEN BİLGİNİN KULLANIMI SADECE KİŞİYİ BAĞLAR. HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK KARŞUSUNDA SORUMLU DEĞİLİZ: SAĞLANAN BİLGİ, GERÇEK VE GÖRÜŞLER, MESLEKİ ÖNERİLEN BİLGİ İÇİN YERİNE YA DA BİRLİKTE DEĞİLDİR.

Üçüncü Taraf Linkleri, Reklamları, Web Siteleri ve İçeriği
Siteyle bağlantılı olan veya Site aracılığıyla erişilebilen herhangi bir web sitesini, reklamı veya diğer medyayı gözden geçirmemekteyiz. Bu üçüncü taraf reklamlarının veya bağlantılı web sitelerinin içeriğinden sorumlu tutulamayız. Sitede açıklanan herhangi bir üçüncü şahıs ürünü veya hizmetini satın almadan önce, fiyatlandırmayı, ürün kalitesini ve akılcı alışveriş yapmak için gerekli diğer bilgileri kendiniz doğrulamanızı öneririz. İzleöğren temsilcileri veya lisans firmalarının Sitede verilen bilgiler dayalı üçüncü şahıs ürün veya hizmetlerini satın alma işlemlerinden doğan herhangi bir yükümlülüğü kabul edemez.

DMCA Politikası

İzleöğren, Dijital Telif Hakkı Yasası’na (DMCA) uygun olarak telif hakkı koruma kapsamındadır. Siteye, üçüncü bir şahsa ait olan herhangi bir içerik veya bilgiyi, yasal olarak yaptırım hakkınız yoksa, yükleyemez, veya başka bir şekilde yerleştiremezsiniz. Telif hakkıyla korunan eserinizin sitemizde izin olmadan telif hakkı ihlaline neden olacak şekilde iyi niyetle üretildiğine inanıyorsanız, telif hakkı ihlali oluşturacak şekilde telif hakkı temsilcimize iletin veya bir e- postayla([email protected]) iletişime geçin. Bu iletişim bilgileri sadece telif hakkı ihlali şüphesi içindir. Lütfen şunları ekleyin:

Fiziksel veya elektronik imza.

Telif hakkı ihlali yapıldığına inandığınız eserlerin tanımlanması ya da iddia Sitedeki birden çok eseri içeriyorsa, bu eserlerin temsili bir listesi.
İhlal ettiğini düşündüğünüz materyalin, o materyalin yer aldığı kesin URL (web sayfası) gibi, o web sayfasının kopyalarıyla birlikte bulunmasına izin vermek için tanımlanması gerekir.
Sizinle irtibat kurabileceğimiz yeterli bilgiler (adınız, posta adresiniz, telefon numarası ve e-posta adresiniz de dahil edin).
Telif hakkına tabi materyalin telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasası tarafından yetkilendirilmediğine iyi niyetle inandığınıza dair bir açıklama.
Vekil olarak, yazılı bildirideki bilgilerin doğru olduğunu ve telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğunuzu bildiren bir belge ekleyin.
Sitedeki bu materyalin veya faaliyetin telif hakkını ihlal ettiğini bilerek yanlış bir şekilde beyan ettiyseniz, hasarlardan (maliyetler ve avukatlık ücretleri dahil olmak üzere) sorumlu tutulabilirsiniz.
Hak Sahipliği ihlalinde bulunan materyalleri tekrar tekrar Sitede yayınlayan kullanıcıların hesaplarını devre dışı bırakmak, İzleöğren’in politikasıdır.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz