Fotosop Yapma

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 20 Şubat 2018 - 10:20:17
Fotosop Yapma

SON DOKUNUŞ VE DİJİTAL İŞLEME HAKKINDA YANLIŞ BİLGİLER Öncelikle, ‘Photoshop do’ veya ‘Şoplamak’ gibi bir terim yoktur! İlk önce yanlış bilinen bir yanlış algılamayı düzeltmek istiyorum, o zaman bu yanlış beyanatın nasıl kullanıldığına değinmek istiyorum. “Photoshop” veya dönme hissi nedeni Gerçekte, “photo processing” veya “atlama” olarak adlandırılan şekilde “Dijital işleme” veya “Rötuş” diyebiliriz. Dilde “Photoshop […]

SON DOKUNUŞ VE DİJİTAL İŞLEME HAKKINDA YANLIŞ BİLGİLER

Öncelikle, ‘Photoshop do’ veya ‘Şoplamak’ gibi bir terim yoktur!

İlk önce yanlış bilinen bir yanlış algılamayı düzeltmek istiyorum, o zaman bu yanlış beyanatın nasıl kullanıldığına değinmek istiyorum.

“Photoshop” veya dönme hissi nedeni

Gerçekte, “photo processing” veya “atlama” olarak adlandırılan şekilde “Dijital işleme” veya “Rötuş” diyebiliriz. Dilde “Photoshop Yap” ifadesinin yerleştirilmesi aslında Adobe’nin başarısıdır. Adobe dünyanın en sofistike grafik programlama şirketlerinden biridir ve Photoshop dünyada en çok kullanılan grafik işleme aracıdır. Bu algılamanın, her margarinin “siz” olmaması ya da her bir kremanın “Arko” kremi olmaması gerektiğini özetleyebiliriz. Photoshop’ta yapılabilecekler sayıyla bitmiyor ancak Photoshop’un uğruna kullanıldığı alanlara bakalım. Photosop sadece bir fotoğraf işleme aracı değildir. Photoshop, grafik tasarımdan üç boyutlu tasarıma uzanan ciddi bir hayrana sahiptir. Photoshop piksel tabanlı bir programdır ve kullanmak için endüstrinin olmadığını söylemek yanlış değildir. Grafik tasarımın her alanının başında olan bu program, tekstilden otomotiv sektörüne, fotoğraftan baskıya kadar her alanda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Aslında, bu programı her sektörde kullanan her tasarımcı, çalışmalarında uzmanlaşmıştır. Rivay’e göre, Photoshop yapan kişi bile tam olarak ne olduğunu bilmiyordu.

Düğün fotoğrafçısının dediği “do Photoshop”

“Photoshop” ya da “atlama” yapan insanların ifadesinin bir kısmını anlıyorum. Lakin, kendinizi bir düğün fotoğrafçısı olarak tanımlayan insanlar listesinde olduğunuzu bilmiyor. Kelimeleri takmam. Bir eline makine alan ve cebinden para kazanmaya ve bir fotoğrafçı gibi davranmaya çalışan insanlardan daha iyi bir şey beklemiyoruz. Ancak eğer şartlar biraz incelendiğinde hiç değilse daha doğru olurdu. (Çalışmalarını emanet edenlere tekrar saygıyla saygı duyuyoruz ve hak ediyoruz.)

Bugünün düğün fotoğrafçısı “nalbant” nasıl?

Sosyal medya sayfalarımıza bakıyoruz ve elbette, gerçek hayatta düğün fotoğrafçısını izlerken, fotoğraflarına, sonuçlarına ve kullandıkları her araca bakıyoruz. Bir dakika sürecek ve beş ila on saniye arasında üç ila beş fotoğrafa bakmak zaten yeterli. Sonuç olarak, çiftin üstesinden geleceğimizi söylediler, ne yazık ki tam olarak bunlar:

1-Işık ve kontrast ayarı: hafifçe aydınlatmak, biraz netlik

2- Siyah-beyaz yapma: Alternatif üretmenin en iyi yolu budur.

3-Hazır instagram efektleri: Üst üste yerleştirilmiş Photoshop’a yerleştirilen çok az “eylem”, yani hazır efektler vardır.

Bu yöntemlerin tümü, Çin ürünlerinin dijital işleme açısından yetersizdir ve bu da fotoğrafta olumsuz etkilenmektedir. Bunları yaparken bile, çoğu Picasa, Paintshop vsb gibi bu basit Photoshop araçlarını bilmiyor. gibi basit programlar.

Fotoğrafların dijital işlemi bozulmuş gibi davrandığının farkındayım. Ancak bu arada iyi nüanslar var, kaçırmamanız gerekir. Sonuç olarak, üzerinde dokunmak istediğim bu dijital işleme mesleği bu yöntemlerden çok farklı ve doğru ellerde doğru aletlerle çok daha mükemmel sonuçlar veriyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz