Format için Usb Oluşturmak (Bootable)
Format için Usb Oluşturmak (Bootable)

Usb den format atmak aslında basit bir işlem ama format kalıbınız bootable değilse o zaman büyük sıkıntılar yaşarsınız en sonunda format atmaktan vazgeçebilirsiniz. Çünkü usb nizi takıp bilgisayarınızı yeniden başlattığınız da usb den başlasa bile format işlemine başlamayacaktır. Bu yüzden bilgisayarınız normal başlayacaktır. Bu durum sürekli tekrarlanacağından artık format atmaktan vaz geçebilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi […]

Usb den format atmak aslında basit bir işlem ama format kalıbınız bootable değilse o zaman büyük sıkıntılar yaşarsınız en sonunda format atmaktan vazgeçebilirsiniz. Çünkü usb nizi takıp bilgisayarınızı yeniden başlattığınız da usb den başlasa bile format işlemine başlamayacaktır. Bu yüzden bilgisayarınız normal başlayacaktır. Bu durum sürekli tekrarlanacağından artık format atmaktan vaz geçebilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren.

Usb den format usb si oluştururken format kalıbınız (iso uzantılı dosyanız) bootable olmasa bile aşağıdaki program sayesinde bootable eklenecektir.

En fazla linux tabanlı işletim sistemlerinde sorunlar çıkmaktadır. Bunların başında ise pardus yerli işletim sistemimiz gelmektedir. İnternette soruna dair bir çok çözüm sunulmuştur. Fakat bu çözümler fayda sağlamamaktadır. Format usb nizi bu program dahilinde oluşturursanız sorun yaşamazsınız. Kolaylık ile format atabilirsiniz.

Program ücretsiz ve kurulum gerektirmez. Kolay kullanımı bulunmaktadır.

Rufus 2.14 Usb Format Oluşturma Programı indir

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz