Bir Viyolonsel Nasıl Çalınır

Bir Viyolonsel Nasıl Çalınır

Aynı zamanda çello olarak da bilinir ve çıkartılan müzik aletleri ve melodik selerle oldukça takdir edilen çello, telli çalgı aletleri grubudur. Çoğu telli enstrüman gibi, çello da perdesiz bir müzik aleti olarak ortaya çıkıyor. Kano, insan hayatına girdi ve müzik aleti olarak kullanılmaya başlandı. Erken dönemlerde ortaya çıkan viyolonsel ile günümüzdeki viyolonsel arasındaki fark, geçmişten […]

Aynı zamanda çello olarak da bilinir ve çıkartılan müzik aletleri ve melodik selerle oldukça takdir edilen çello, telli çalgı aletleri grubudur. Çoğu telli enstrüman gibi, çello da perdesiz bir müzik aleti olarak ortaya çıkıyor.

Kano, insan hayatına girdi ve müzik aleti olarak kullanılmaya başlandı. Erken dönemlerde ortaya çıkan viyolonsel ile günümüzdeki viyolonsel arasındaki fark, geçmişten çok daha fazla pahalı olduğudur.

Kemandan sonra, ince sesiyle dikkati çeken keman, telli sazların göz bebek ürünlerinden biri olarak yaygın olan bir müzik enstrümanıdır. İnsan sesinin insan sesi olarak daha uyumlu sesine hitap etme özelliğini taşıyan keman, mükemmel imajın altında son derece nazik ve nazik bir araçtır. Bu nazik görünümü sağlayan hammadde açısından çellonun en çarpıcı özelliklerinden biri, müzik aletinin kolunun ve cesedinin ağacının farklı olmasıdır.

Kime çello çalabilir?

Zorluk çeken MP, kişiden kişiye değişir viyolonsel için, müzik için iyi bir müzik kulağı, insanların hızlı bir şekilde öğrenebileceği bir araçtır. Fakat burada önemli olan, çello çalmak isteyen kişinin hedefidir. Bu kim olduğunu ve parçayı çalınca çello çalmak gibi ne hissedeceği ile ilgilidir. Bu müzik aletinin gözden, iç halde ve kulak bütünlüğünden çalınabileceği bilinmelidir. Bu nedenle, çello çalmak isteyenler müzik kulağına güvenmelidir.

Her ne kadar çello öğrenmek müzik kulağının gelişimiyle bir avantaj olacak olsa da, bu enstrüman kendi başına öğrenilebilecek bir araç değildir. Bir eğitmen yardımıyla, günümüz koşullarında internette halen bulunan çeşitli videolar yardımıyla öğrenmek mümkündür. Ancak elbette bir eğitmenle çalışmaya başlamak ve gelişim noktasında internetten yardım almak gerekecek. Parmakların yaylara yerleştirilmesi önemli teknik bilgi gerektirdiğinden ve elbette ki mükemmel bir müzik aleti olduğundan, kordonun doğru şekilde tutulması iyi bir ses akışı sağlamaya ve yardıma ihtiyaç duyacaktır.

Bu aleti hobi olarak değil mesleki olarak Viyolonsel çalmak istiyorsanız, en iyi eğitim konservatuarlar tarafından verilecektir. Bu bakımdan, bu sistem müzik endüstrisine gitmek isteyenler için iyi bir seçimdir. Çello öğrenirken, enstrümanı iyi durumda tutmak, doğru notaya parmakla vurmak ve yapılıyorsa, sesin doğru şekilde çıkarılması önemlidir. Elbette ki bu, öğrenmenin zorluğu ile paralel bir zaman alan bir süreçtir. Bununla birlikte, müzik kulağınız iyi ise, hızına daha hızlı uyum sağlamak da mümkündür. Genel olarak, herkes bir araya gelirlerse çello öğrenebilirler. Bu öğrenme, yalnızca kişinin kişisel durumundan olacağı için, öğrenme sürecinde değişecektir.

Bir öğretim görevlisi tarafından yardım sağlanıyorsa, öğretmenler öğrencilerine farklı öğrenme teknikleri de sunabilirler. Diğer öğrencilerin kaybetmesini önlemek için müzik çelloya yapışmış bir etiket olabilir, özellikle kulakların ileri öğrencilerden daha hızlı ilerlemesi nedeniyle öğrencilerin nota şaşkın kalmamalarını sağlar. Bunu söylemek doğru olur; “Matematik müzikten yararlanarak …”
Viyolonsel ile Hangi Stil Müzik Çalınabilir?

Viyolonsel pasifle hangi yolla ve hangi yolla çalışabileceğinizle ilgili en ilginç şeylerden biridir. Bu enstrüman ile daha klasik müzik ve Türk müziği çalınabilir. Bu enstrüman bu tür müzikler için daha uygundur. Genel olarak, çello algısı duygusal müziğe daha duyarlıdır. Fakat aynı zamanda rock müziğinde veya eğlenceli müziklerde sıkça kullanılır ve çok başarılı bir itici gücü gösterir. Bu nedenle, müzik aletini dilinden konuşabilmek önemlidir. Elbette, yatkın olan müzik türlerinde daha başarılı çalışmalar yapmak mümkün olabilir. Bununla birlikte, belli sınırlar çizilmeli ve eşlik edilmeli ve sonra farklı müzik türlerinde yardımcı araçlar olarak kullanılmalıdır.

Bir çello kullanırken profesyonel olarak öğrenmek isterseniz, bütçeye uygun olarak el yapımı bir çello satın almanız önerilir. Bununla birlikte, profesyonelce çalmaktan başka, çelloyu bir hobi olarak çalmak istedikleri için pazarda da sıklıkla fiyat ve hazır çello var. Bu cihazlar da yüksek kaliteye sahip olup istenen efektle sonuçlanacaktır. İzle öğren Photoshop eğitimi ve diğer konular da açıklayıcı bilgilerin yer aldığı platform.

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz