XP’de Ağdaki Yazıcıyı Paylaşırken Kullanıcı Adı ve Parola İstemesi
XP’de Ağdaki Yazıcıyı Paylaşırken Kullanıcı Adı ve Parola İstemesi

Uzun zamandır Xp ile uğraşmıyordum. Fakat kurumda çıkan bir sorun üzerine biraz uğraştırdı beni bende bunu sizlerle paylaşmak istedim. Her oda da bir adet yazıcı bulunmaktadır. Bu odadaki bilgisayarlar bu yazıcıyı ortak olarak kullanıyorlar. Diğer arkadaşlar gibi statik ip filan vermedim. Benim yöntem ise bilgisayar isimleri ile bağlanmak. windows + r tuşu açılan pencereye  \\bağlanmak […]

Uzun zamandır Xp ile uğraşmıyordum. Fakat kurumda çıkan bir sorun üzerine biraz uğraştırdı beni bende bunu sizlerle paylaşmak istedim. Her oda da bir adet yazıcı bulunmaktadır. Bu odadaki bilgisayarlar bu yazıcıyı ortak olarak kullanıyorlar. Diğer arkadaşlar gibi statik ip filan vermedim. Benim yöntem ise bilgisayar isimleri ile bağlanmak. windows + r tuşu açılan pencereye  \\bağlanmak istediğin bilgisayarın adı Örnek: \\bitkikoruma enter yaptığımda bağlanması gerekiyordu fakat ağ parolası diye bir pencere çıktı bir türlü kaldırma yöntemini bulamadım. Fakat farklı bir yöntem ile çözdüm. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren.

ÇÖZÜM :
Bilgisayar da sağ tık yönet diyin daha sonra yerel kullanıcılar sekmesine tıklayın. User ve Gruplar diye iki seçenek çıkacak User’e tıklayın. Guest üstünde sağ tık yapın parola ver diyin. Parola kısmına bir şey yazmadan tamama basın çıkın.

Tekrar ağ parolası sorduğun kullanıcı adı guest parolaya bir şey yazmadan enter a basın sorun çözülmüştür.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz