WordPress Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Hatası Çözümü
WordPress Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Hatası Çözümü

WordPress Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Hatası Çözümü WordPress’de eklenti ya da tema güncellenirken sitenizin ana sayfasını açmayı denerseniz, güncelleme yapılırken sitenizde aşağıdaki açıklama görürsünüz. Bu bir sorun değildir, bir bilgi mesajıdır. Bununla birlikte, bazı durumlarda bu açıklama kalıcı olabilir. Çözümünüzü elbette sizinle paylaşacağım. “Site, zamanlanmış bakım nedeniyle uygun değildir. Birkaç dakika içinde tekrar kontrol […]

WordPress Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Hatası Çözümü
WordPress’de eklenti ya da tema güncellenirken sitenizin ana sayfasını açmayı denerseniz, güncelleme yapılırken sitenizde aşağıdaki açıklama görürsünüz. Bu bir sorun değildir, bir bilgi mesajıdır. Bununla birlikte, bazı durumlarda bu açıklama kalıcı olabilir. Çözümünüzü elbette sizinle paylaşacağım.

Site, zamanlanmış bakım nedeniyle uygun değildir. Birkaç dakika içinde tekrar kontrol edin.

Bu, özellikle bir eklentiyi veya birden çok eklentiyi aynı anda güncellemeyi denerseniz biraz daha uzun sürebilir. Şu anda, yönetici panelinde başka bir menüye tıklarsanız veya ekleri güncellediğinizde sayfayı kapatırsanız, yani güncelleme sırasında güncellemenin yapılmasını beklemeden sayfayı değiştirirseniz, siteniz bakım modunda yüklenir. Artık bakım modundayken ne site ne de admin paneline ulaşmak mümkündür. Bu durumda yapılması gereken ilk şey ftp sunucusuna bağlanmak.

Bakım Modunu İptal Etmek

Güncelleme sırasında normal akışını kestiniz diye WordPress normal olarak çalışamıyor. Özellikle bana karşı gelmeyerek gelip güncellemenin bittiğini düşünüyorsanız. Neyse ki, çözüm çok kolaydır.

.Maintenance (maintenance) dosyasını sitenizin ana dizininde FTP ile hemen bulabilir ve silebilirsiniz(ana dizin; public_html/.maintenance). Siteniz artık bakım modundan çıkarıldı. Siteye tekrar admin paneli ile giriş yaparsanız güncellemelerinizi sıfırdan başlayabilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir.

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz