WordPress Admin Şifresini Unuttum
WordPress Admin Şifresini Unuttum

WordPress kurulu bir web sitesinde sıkça karşılaşılan bir durum olan wordress admin şifresi unutma artık tarih oldu. Bazen satın alınan web sitesinde bile bu yazıyı okuyarak wordpress admin şifresini sıfırlama nasıl yapılır öğreneceksiniz. Hosting panelinizden ya da web sitenizin cpanel kısmından “PhpMyadmin” sayfasına girelim. Burada siteyi kurarken oluşturduğunuz data base (veri tabanı) adını bulun ve […]

WordPress kurulu bir web sitesinde sıkça karşılaşılan bir durum olan wordress admin şifresi unutma artık tarih oldu. Bazen satın alınan web sitesinde bile bu yazıyı okuyarak wordpress admin şifresini sıfırlama nasıl yapılır öğreneceksiniz. Hosting panelinizden ya da web sitenizin cpanel kısmından “PhpMyadmin” sayfasına girelim.

Burada siteyi kurarken oluşturduğunuz data base (veri tabanı) adını bulun ve ardından sol tarafında bulunan “+” işaretine tıklıyoruz ve “wp-users” kısmını buluyoruz.

Buraya tıkladığımızda karşımıza kullanıcı adları ve md5 ile şifrelenmiş kullanıcı parolalarını görüyoruz. Yapmamız gereken kullanıcı adımızı bulmak ve düzenle kısmından “user_pass” yazan satırın en sağ kısmındaki yazı alanına “$P$Bf/rdqsSAcDwfu47TQyCHn5fmriR9w0” tırnak işaretlerini yazmadan $P$Bf/rdqsSAcDwfu47TQyCHn5fmriR9w0 şifresini yapıştırmak. İşte size wordpress şifresi “123456” olarak değiştirildi. Bu şifreyi yazmak yerine “user_email” kısmındaki mail adresini kendi mail adresinizle değiştirebilir parola sıfırlama kodu da mailinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
Önemli bir hatırlatma; eğer wordpress eklentileriniz arasında “wordpress login limit attempts” gibi kullanıcı girişi sınırlayıcı eklentiler varsa bu eklentileri cpanel dosya yöneticisi- dosya görüntüleyicisi yardımıyla silerek giriş kısıtlamalarını kaldırabilirsiniz. Bizde yöntem çok kullanabilen olduktan sonra…

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz