Photoshopla Yüzdeki Pürüzleri Giderme Düzeltme

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 11 Şubat 2013 - 11:38:34
Photoshopla Yüzdeki Pürüzleri Giderme Düzeltme

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle fotosopla yüzdeki pürüzleri giderme bir nevi yüz güzelleştirme nasıl yapılır bu konu hakkında video hazırladık. Umarım faydalı olacaktır sizler açısından sizde çekinmiş olduğunuz fakat rahatsızlık duydugunuz yerleri düzelte bileceksiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren… Fotoshop yaparken dikkat etmeniz gerekir. Hemen olsun bitsin öğreniyim derseniz zorluk yaşarsınız o yüzden kademe […]

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle fotosopla yüzdeki pürüzleri giderme bir nevi yüz güzelleştirme nasıl yapılır bu konu hakkında video hazırladık. Umarım faydalı olacaktır sizler açısından sizde çekinmiş olduğunuz fakat rahatsızlık duydugunuz yerleri düzelte bileceksiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren…

Fotoshop yaparken dikkat etmeniz gerekir. Hemen olsun bitsin öğreniyim derseniz zorluk yaşarsınız o yüzden kademe kademe ilerlemeniz gerekmektedir. İlk önce araçları tanımanız lazım hangi araçla hangi işlemi yapıldığını bilmeniz lazım.

Ek olarak

Bazen kamera ile akne veya vücudun herhangi bir yerindeki lekelerden gelen istenmeyen görüntüleri düzeltme işlemini göstereceğim. Bu derste size bu tür sorunların Photoshop ile nasıl giderileceğini  öğreneceksiniz.

Bu dersin ardından fotoğrafçılara gitmeden dijital fotoğraf makinenizdeki resimleri rötuşlayabilirsiniz.

1- Önce rötuş efekti uygulayacağımız resmi açıyoruz.
2- Önce Nokta Düzeltme Fırçası Aracını seçin (ayrıca klavyenizdeki “J” tuşuna basabilirsiniz) Fırça Aracını seçtikten sonra, üstten ayarlamalısınız, seçtiğiniz fırça 10- 15 aralığında, deneme yanılma yöntemiyle deneyebilirsiniz.

Fırça Sertlik değerini de 0% olarak ayarlamalısınız.
3- Yukarıdaki işlemi tamamladıktan sonra, resmimizde istenmeyen şeylerin göründüğü yerleri seçmek için Polygonal Lasso Tool’u kullanırız.

Uygulamanız bittiğinde, seçilen alanda sağ tıklayın ve ekranda bir değer girmeniz istenen bölüm belirir; boyuta ve mesafeye göre 5-25 arasında bir değer girmeniz gerekir. B
4- Feather değerimize girdikten sonra, orijinal katmanda “CTRL + J” ile seçili alanı ayrı bir katmana alıyoruz.

Ayrı bir Katman aldıktan sonra

Filtre> Blur> Gauss Blure değerini girecekse 5-13 arasında olmalıdır. Burada yine sizin isteğinize göre karar vermelisiniz. Film kalitesizse, yüksek olmalıdır. Bu  işlem için değer olarak “5” girdim.

Gauss Bulanıklaştırma işlemini uyguladığımızda, resim bulanık gibi görünecektir.
5- Şimdi Eraser Tool ile gözlerimizi ve dudaklarımızı temizleyeceğiz.
Resmi CTRL + J ile ilk kez kopyaladığınızda, Katman Saydamlığı değerini 60-70 arasında verin.

70 değerini verdim. Resminizin kalitesine bağlı olarak, isterseniz bu değerleri arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

Ardından Eraser Tool’u seçtik, aşağıdaki resim gibi Opacityvalue% 100 deyken gözler, berrak olması için % 50 net kaş ve dudakları ilave ettikten sonra diğer adıma geçebiliriz.
6- İşlemimiz tamamlandığında, resim pürüzsüz görünecektir.

İşte bu şekilde cildi Photoshop ile temizledik, kısacası resmimize rötuş işlemi yaptık.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz