Photoshopla Yüz Değiştirme

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 11 Şubat 2013 - 11:43:35
Photoshopla Yüz Değiştirme

Merhaba arkadaşlar bu dersimizde fotoshopta yüz değiştirmeyi görecez. İki farklı resimdeki yüzleri birbiriyle değiştireceğiz. Bir çok ünlü fotoğraf çektirme şansınız olmayabilir ama fotoğrafta aynı karede yanyana olabilirsiniz. Nasıl diyorsanız arkanıza yaslanın videomuzu izleyin. Arkadaşlarınızı şaşırtın. Ünlü kişilerin yanındaki kişileri kendi yüzünüz ile değiştirin. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren… Diğer taraftan bir başka teknikle […]

Merhaba arkadaşlar bu dersimizde fotoshopta yüz değiştirmeyi görecez. İki farklı resimdeki yüzleri birbiriyle değiştireceğiz. Bir çok ünlü fotoğraf çektirme şansınız olmayabilir ama fotoğrafta aynı karede yanyana olabilirsiniz. Nasıl diyorsanız arkanıza yaslanın videomuzu izleyin. Arkadaşlarınızı şaşırtın. Ünlü kişilerin yanındaki kişileri kendi yüzünüz ile değiştirin. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren…

Diğer taraftan bir başka teknikle anlatacak olursak;

İlk başta, ihtiyacınız olan tek şey biraz Photoshop hakimiyeti ve değiştirmek istediğiniz yüzler ve ilgili görüntülerdir. Sonra Kement Aracı ve Sihirli Değnek Aracı araçlarının kullanımını biliyorsanız işleme devam edelim.
Seçtiğiniz bir fotoğraftan istediğiniz başlığı seçin ve Move Tool ile orijinal görüntüye, arka plan resmine taşıyın. Bunu yaptıktan sonra, değiştirmek istediğiniz yüzün üzerine ekleyin. CTRL + T  ile resmin boyutunu ayarlayın. Yüz montajı için arka yüzdeki değiştirme yüzünü silmek zorunda değilsiniz. Katman etiketi bölümünde Opaklık seçeneğini düşürerek bile cilt uyumluluğunu sağlayabilirsiniz. Ayrıca yüz değiştiren operasyonlar başka bir yolla önemlidir ve Stamp ToolStop’da kullanılması gerekir. Kısacası, bu araç yüzünü değiştirdiğimiz kişinin yüzünü ayarlamak için kullanılabilir. Bir referans bölgesi seçerek, renkleri getirilen görüntünün rengi ile değiştirilir. Bazı yüzleri açmanız veya koyulaştırmanız da gerekebilir. Blur Aracı ve Keskinleştirme Aracı budur. Bulanıklaştırma, resimlerin rengini koyulaştırır. Keskinleştirme, resimlerin rengini açmak için kullanılır.

Bu işlemler düzgün bir şekilde uygulanırsa mükemmel sonuç verebilir. Angelina Jolie’yi bir erkek gibi gösterebilir  arkadaşlarınızla eğlenceli veya şaşırtıcı espriler hazırlayabilirsiniz. Sadece hayal gücünüz ve yetenekleriniz. Ana resmi seçerken, bir araya getirilecek çok fazla yüzünüz varsa, sizden biraz uzaklaştığınız ve kafalarınızın küçük olduğu fotoğrafları seçebilirsiniz. Bu noktada bir araya getirmek daha kolay olacak ve basit hatalarınız fark edilmeyecektir.

 

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz