Photoshop Vampir Yap

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 18 Şubat 2013 - 10:53:19
Photoshop Vampir Yap

Merhaba arkadaşlar bu dersimizde insanları vampir yapmayı ögreneceğiz. Etrafınız daki insanları vampir yapabilirsiniz. Bu videomuzu izledikten sonra ve yaptıklarınızı gördükten sonra kendinize kendiniz bile inanmayacaksınız. Ben neler yapıyorum böyle diye. Fotosop yapma ile herşey yapabilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren…   diğer yöntem ise; önce fotoğrafımızı Photoshop ile açıyoruz. Katman> Yinelenen Katman yolunu […]

Merhaba arkadaşlar bu dersimizde insanları vampir yapmayı ögreneceğiz. Etrafınız daki insanları vampir yapabilirsiniz. Bu videomuzu izledikten sonra ve yaptıklarınızı gördükten sonra kendinize kendiniz bile inanmayacaksınız. Ben neler yapıyorum böyle diye. Fotosop yapma ile herşey yapabilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren…

 

diğer yöntem ise; önce fotoğrafımızı Photoshop ile açıyoruz.

Katman> Yinelenen Katman yolunu kullanarak, fotoğrafımızın bulunduğu katmanı çoğaltırız. Ardından “Yakınlaştırma Aracı” (büyüteç) ile yakınlaştırırız.

“Polygonal Lasso Tool”, vampirlere benzemek istediğimiz dişleri seçiyoruz.

Seçildiğinde “Ctrl + T” tuş kombinasyonu veya “Düzenle> Dönüştür” ü kullanarak mesafeyi uzatırız. (Kırmızı daireyle gösterdiğim parçadan aşağı çekerek) seçimini “Ctrl + D” tuş kombinasyonu ile iptal ediyoruz.

Aynı şeyi başka şekillerde de yapıyoruz.

 

“Sünger Aracı”. Sünger Aracı’nı seçtiğimizde yukarıdaki ayar kutusundaki ayarları isteğinize göre yapabiliriz.

Burada, soluk anlamına gelen “Sünger Aracı” modunu “Desaturate” yapıyoruz ve uygulamanızın% 75’inde netleşiyoruz. Ve sonra, gözlerimiz ve dudaklar haricinde, fotoğrafımızdaki her yeri solduruyoruz.

Burada, soldaki “Fırça”, fırçanın şeklini ve boyutunu görüyoruz. Daha ince detaylarla çalışabilmek için fırçamızın boyutunu buradan azaltabilirsiniz. “Burn Tool”, yukarıdaki ayarlarda aşağıdaki ayarları yaparak ve sadece gözler ve dudaklara uygulayarak çok farklı bir sonuç elde edebiliriz.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz