Photoshop ile Yüz Güzelleştirme

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 6 Mart 2013 - 15:10:03
Photoshop ile Yüz Güzelleştirme

Yüzdeki kusurları pürüzleri gidererek yüzünüzü pürüzsüz hale getirip daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yüzünüzdeki pürüzlerden rahatsız mısınız ? fotoğraflar da istediğiniz gibi çıkmıyor mu? fotoğrafçıların kullandığı yüz pürüzlerini giderme tekniklerini siz değerli ziyaretçilerime anlatarak kendi fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzenleme yapmanızı sağlamayı hedefledik. Umarım aşağıdaki videomuz bütün sorunlarınızın karşılığı olacaktır. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle […]

Yüzdeki kusurları pürüzleri gidererek yüzünüzü pürüzsüz hale getirip daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yüzünüzdeki pürüzlerden rahatsız mısınız ? fotoğraflar da istediğiniz gibi çıkmıyor mu? fotoğrafçıların kullandığı yüz pürüzlerini giderme tekniklerini siz değerli ziyaretçilerime anlatarak kendi fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzenleme yapmanızı sağlamayı hedefledik. Umarım aşağıdaki videomuz bütün sorunlarınızın karşılığı olacaktır. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren.

Fotoğraflar da genelde büyüterek çalışma yapınız. Düzeltme yapacağınız bölgeyi büyütün ve videodaki işlemleri sırası ile uygulayın, gerçek hayatta belki düzeltemediğiniz yüzünüzdeki kusurları fotoshop ile yok edebilirsiniz.

 

Portakal fotoğraflarında sıkça kullanılan yüz temizliği ve yumuşatma yöntemleri için birçok yöntem kullanılır. Photoshop’un yeni sürümleriyle birlikte gelen Yüzey Bulanıklaştırma efektini kullanarak, açıklamasını yüzün nasıl daha pürüzsüz hale getireceğini yapmaya çalışacağız.

Photoshop’ta yüzü düzleştirmenin birçok yolu var. Şimdi açıklayacağımız yöntem, bizim için en kolay ve en basit yöntem. Yüzdeki akne ve sivilceleri temizledikten sonra bu yöntem daha başarılı bir sonuç verecektir.

Photoshop’ta cildi nasıl düzgün hale getirebilirim? Yüzey Bulanıklığı Kullanın.

Öncelikle, fotoğrafımızı Photoshop CS6’da veya herhangi bir CS sürümünde açacağız.
İstemediğim kırışıklıkları temizlemek ve daha sonra yüzey bulanıklığı efekti uygulamak. Filtre menüsünden Bulanıklığı ve ardından Yüzey Bulanıklığını tıklayın.

Yüzey Bulanıklığı penceresinde, Radius değerini 20 dereceden fazla ve Eşik değerini 5-10 arasında bir değer seçmemenizi öneririz. Doğallığı hala kaybetmek zorundasın. Verdiğiniz bulanıklık çok fazla suni değilse, opaklığı katmanın opaklık bölümünde azaltabilirsiniz.
Anlayamadığınız veya anlamayacağınız bir şey varsa, yorumlar bölümüne bize ulaşabilirsiniz.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz