Photoshop ile Pürüzsüz Cilt Oluşturma

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 14 Şubat 2013 - 09:25:47
Photoshop ile Pürüzsüz Cilt Oluşturma

Merhaba arkadaşlar bugünkü dersimizde sizlere cildinizdeki pürüzleri lekeleri ve ona benzer istemediğiniz herşeyi yok edebilirsiniz. Sizler de fotosop yaparak bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Photoshop olduğu sürece fotoğraf çektirmekten korkmayın gerekli düzeltmeler yapılarak hatalar kusurlar yok olur. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren…   Benler ve Lekeler Bir portre fotoğrafında benlerin ve lekelerin temizlenmesinin en kolay […]

Merhaba arkadaşlar bugünkü dersimizde sizlere cildinizdeki pürüzleri lekeleri ve ona benzer istemediğiniz herşeyi yok edebilirsiniz. Sizler de fotosop yaparak bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Photoshop olduğu sürece fotoğraf çektirmekten korkmayın gerekli düzeltmeler yapılarak hatalar kusurlar yok olur. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren…

 

Benler ve Lekeler
Bir portre fotoğrafında benlerin ve lekelerin temizlenmesinin en kolay yolu Klon Damgası dokusu kopyalama aracını kullanmaktır. Önce araç çubuğundan Klonlama Damgası simgesine tıklayın. Fare imlecini temizlemek istediğiniz alanın yanındaki pürüzsüz bir alana getirin ve Alt tuşunu basılı tutun ve daha sonra temizlemek istediğim yere koyun. Alt tuşuna basarsanız basılı tuttuğunuz bölgedeki kendiliğinden dokunduğınız alanı kopyaladığınızı göreceksiniz. Doğru doku kopyaları için fırça boyutunu ebatıma yakın bir şekilde ayarlamanızı öneririz. Düzgün geçişler sağlamak için opaklık değerini% 60’a düşürebilirsiniz.
Işık yansımaları
Yakın çekim portreleri, özellikle alın ve burun bölgelerinde istenmeyen yansımalarla karşılaşabilirsiniz. Bu yansımalar en azından ben ve lekeleri bulmak kadar kolaydır. Temizleme işlemini 1. adımda tarif edildiği gibi Klonlama Damgası aracını seçerek de gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey Klonlama Damgasını Koyu Moda geçirmektir. Aracın opaklık değerini düşürürseniz, yansımanın ışığını soluk renk kararma ile karartabilirsiniz.
Pürüzsüz Cilt
Objektif ve göğüslerinizi temizledikten sonra pürüzsüz bir cilt oluşturmak için gelir. Arka Plan Katmanının kopyasını Photoshop’un Ctrl + J tuş kombinasyonu ile öğrenin ve bu yeni katmandaki kopyayı oluşturduğunuz menüler arasından Seçin Filtre Göre> Gürültü> Medya seçeneğini tıklayın. Daha sonra katmanın opaklık değerini% 50’ye indirin. Bu, fotoğrafı biraz bulanıklaştırır ve cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar.
Son Adımlar
Photoshop’un medyan filtresi portrelerin gözlerini, kulaklarını ve saçlarını bulanıklaştırdı, ancak cilt cildi yumuşatmada harika bir iş çıkardı. Bu alanlara eski keskinliklerini vermek için öncelikle arka plana Katman Maskesi ekledik. Daha sonra siyah bir fırça seçer ve keskinleştirmek istediğimiz alanları bir saç gözü gibi boyarız.
Mükemmel pürüzsüz bir cilde sahip portre fotoğrafınız artık herhangi bir dergide yayınlanmaya hazır.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz