Photoshop ile Afiş Yapımı

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 6 Mart 2013 - 15:21:41
Photoshop ile Afiş Yapımı

Photoshop programı ile kendinize ait afişler hazırlayabilirsiniz. kuşe kağıtınız da varsa baskı yaparsınız. Afiş yapmak hazırlamak için videomuzu izleyin. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren. Afiş Ölçekleri Genel olarak afiş önlemleri 28 x 41 cm, 35 x 50 cm, 41 x 57 cm, 45 x 64 cm, 50 x 70 cm, 57 x 82 […]

Photoshop programı ile kendinize ait afişler hazırlayabilirsiniz. kuşe kağıtınız da varsa baskı yaparsınız. Afiş yapmak hazırlamak için videomuzu izleyin. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren.

Afiş Ölçekleri

Genel olarak afiş önlemleri 28 x 41 cm, 35 x 50 cm, 41 x 57 cm, 45 x 64 cm, 50 x 70 cm, 57 x 82 cm, 64 x 90 cm ve 70 x 100 cm’dir. En sık kullanılan ölçü 50 x 70 cm’lik bir afiş ve 70 x 100 cm’lik bir afiştir. Günümüzde, afiş önlemleri hakkında bilgi sahibi olanlar ve etkin bir şekilde pankartlar tasarlayan kişiler, hangi pankart önlemlerinin hangi proje için en etkili olduğunu biliyor. Dijital baskı için en popüler program PhotoShop’tır, bu yüzden afiş yaratma programları düşünüldüğünde akla ilk gelen program budur. Günümüzde, etkili tasarlanmış bannerlar sayesinde ticarette önemli başarı elde etme şansına sahip şirketler, afiş çalışmalarına büyük önem vermelidir.

Aktif Afiş/Poster Tasarımı

Etkili poster tasarımı markanın imajını her sektöre yansıtması açısından çok önemlidir. Sıklıkla, bazı sektörlerle ilgili afiş tasarım çalışmaları düzenlenmekte ve farklı tasarımcılar tarafından farklı görüşler bulunmaktadır. Örneğin, çok doğru bir şekilde tasarlanmış bir film afişi, şerit filmin içinde bile ortaya çıkmasına neden olabilir. Yıllar önce bu sayfada izlenen bir film nadiren zihinlerde olsa bile kartpostal hala hafızasında kalabiliyor. Afişlerde etkili kullanılan fotoğraflar bir bütün olarak postere dahil edilmelidir. Tasarımda kullanılan düzenlemeler daha derin temalar ile tasarlanmalıdır.

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz