Fotosopla Ateşli Yazı Yazma

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 12 Şubat 2013 - 16:05:11
Fotosopla Ateşli Yazı Yazma

Merhaba arkadaşlar bu dersimizde sizlere ateşli yazı yazmak hakkında videomuz vardır. Anlatımın tamamını izleyerek sizde yazılarınızı ateşli yapabilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren… ayrıca; Öncelikle, arka planda istediğiniz genişlikte siyah bir arka plan oluşturuyoruz. Yazı Tipi Aracını seçtik ve yazı tipini seçin ve filediğiniz büyüklükte yazınızı yazın. Hareket aracı ile ortalayın. Fontu yalnız […]

Merhaba arkadaşlar bu dersimizde sizlere ateşli yazı yazmak hakkında videomuz vardır. Anlatımın tamamını izleyerek sizde yazılarınızı ateşli yapabilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren…

ayrıca;

Öncelikle, arka planda istediğiniz genişlikte siyah bir arka plan oluşturuyoruz.

Yazı Tipi Aracını seçtik ve yazı tipini seçin ve filediğiniz büyüklükte yazınızı yazın. Hareket aracı ile ortalayın. Fontu yalnız yazdıktan sonra paragraf ayarını CTRL + T kombinasyonu ile “Siyah” olarak değiştiriniz.

Layer> Rasterize> Type’ı tıklıyoruz.
Oluşturduğumuz tabaka adını belirliyoruz bu ad ile kopyalıyoruz.

Şimdi rüzgar efekti orijinal  yazınıza uygulanacak . Resim-> Döndür Kanvas-> 90 CW Uygula ve Filtre-> Stilize-> Rüzgar filtresi üzerine tıklayın. Rüzgar ve Sol için kutuları işaretledikten sonra OK tuşuna basarız. Ardından CTRL + F kombinasyonunu 3 kez basarız. Resim-> Döndür Kanvas-> 90 CCW’yi seçtik ve görüntünün birbirinin uzantısı olacak şekilde belirliyoruz.
Şimdi bulanıklaştırma efektini yazı katmanına vereceğiz. Bunun için Filtre -> Blur -> Gauss Bulanıklığı filtresini seçtikten sonra, yarıçap 3’ü seçin ve Tamam’ı tıklayın. Bunu yaptıysanız, resim bulanıkgörünmelidir.
Şimdi yazı arka planını siyah bir arka plana ayarlamamız gerekiyor. Yazı katmanı için siyah olan arka planı kopyalayın ve arka plan yazınızın olduğu katmana eklemek için CTRL + E tuşlarına basın.
Şimdi siyah arka planlı yazı katmanını seçip Filtre -> Sıvılaştır’ı seçiyoruz. Fırça boyutunu 80, yoğunluğunu 10 ve basıncı 87 olarak ayarladık. alev kıvrımları oluşturmak için smush tool aracını kullanın.
Şimdi biraz renk vermek için; Select Image-> Adjustments-> Hue / Saturation seçtikten sonra Colorize seçeneğini işaretliyoruz. Hue 43, Saturation 100 ayarladık.
Renklendirdiğimiz katmanı kopyalayıp Select Image-> Adjustments-> Hue / Saturation’ı yeniden seçiyoruz, fakat bu sefer Colorize seçeneği kapatılmalıdır. Bunu -17 olarak ayarladık ve Yerleşimi Karıştırma Ayarı olarak ayarladık.
Şimdi en üstteki yazımızın olduğu katmanı seçiyoruz ve Şeffaflık simgesini tıklıyoruz, Gradient Aracı seçiyoruz.
Üst katmanı sağ tıklayın ve harmanlama seçenekleri’ni seçin. İlk seçeneği tıklayın, Gölge. Geçerli ayarları oluşturun. Renk kodu  için kullanacağınız alevin rengini belirtin.
Gölge Gölgesi altındaki İç Gölge’yi tıklayın aleviniz için renkleri deneyin.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz