Fotosop Fotoğraf Netliğini Artırma

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 20 Şubat 2013 - 19:15:06
Fotosop Fotoğraf Netliğini Artırma

Merhaba arkadaşlar çekmiş olduğunuz fotoğrafların netliğini artırabilirsiniz. Resmin boyutu büyüyebilir ama değer kaliteli olması açısından netliğinin artması. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren… Bu yöntem de işe yarar; Photoshop’un Keskinleştirme filtresi ile fotoğraflarımızı keskinleştirebiliriz. Bu işlem için Filtre> Keskinleştirme menüsü altında uygun filtreyi kullanabilirsiniz. Üretimin geri kalanında Unsharp Mask adlı filtreyi kullanacağız. Keskin […]

Merhaba arkadaşlar çekmiş olduğunuz fotoğrafların netliğini artırabilirsiniz. Resmin boyutu büyüyebilir ama değer kaliteli olması açısından netliğinin artması. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren…

Bu yöntem de işe yarar;

Photoshop’un Keskinleştirme filtresi ile fotoğraflarımızı keskinleştirebiliriz. Bu işlem için Filtre> Keskinleştirme menüsü altında uygun filtreyi kullanabilirsiniz. Üretimin geri kalanında Unsharp Mask adlı filtreyi kullanacağız.

Keskin maske

Miktar değerini% 100 olarak tutmak ve Radius ve Eşik üzerinden oynatmak, fotoğrafınıza uygun bir etki verebilirsiniz. Veya 100-3-0 değerlerini kullanarak ortalama bir efekt uygulayabilirsiniz.

3. Parlaklık, kontrast ve renk yoğunluğunu nasıl düzeltiriz?

Photoshop, fotoğrafınızın renk yoğunluğuna ve parlaklığına bakıp sizin için doğru filtreyi uygulayacaktır. Bunu yapmak için, sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapıyoruz.

Önce Görüntü> Ayarlama> Seviyeler’e gidin (CTRL + L). Açılır menüden Otomatik düğmesine basın.

Otomatik

Ardından Image> Adjustment> Curves’e (CTRL + M) gidin. Otomatik düğmesine tekrar basın.

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz