Fotosop Çizgi Film Efekti Verme

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 13 Mart 2013 - 22:52:53
Fotosop Çizgi Film Efekti Verme

Merhaba arkadaşlar gerçek insanların çizgi film karakteri nasıl yapılıyor merak ediyor musunuz ? Peki sizler de kendi karakterlerinizi yapmak ister misiniz ? O zaman fotoshopunuzu ve videomuzu açın aynı anda bakarak uygulamaya çalışın. Videomuz da sıradan internetten bulduğumuz japon ögrencinin çizgi film karakterini yaptık çokta güzel oldu, fotoshop ile sizde yapabilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak […]

Merhaba arkadaşlar gerçek insanların çizgi film karakteri nasıl yapılıyor merak ediyor musunuz ? Peki sizler de kendi karakterlerinizi yapmak ister misiniz ? O zaman fotoshopunuzu ve videomuzu açın aynı anda bakarak uygulamaya çalışın. Videomuz da sıradan internetten bulduğumuz japon ögrencinin çizgi film karakterini yaptık çokta güzel oldu, fotoshop ile sizde yapabilirsiniz. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren.

Önce photoshop’u açarız. Fotoğrafı çizgi karakteri yapmak istediğimiz Photoshop’da açıyoruz. Resmimizin RGB modunda olduğundan emin olmalıyız. Bunu kontrol etmek için resim menüsü altında mod rgb rengini görürüz.

Ardından katmanızı çoğaltıp kopyalayacağız.

Yeni katmanda Filtre> Sanatsal> Poster Kenarları oluşturuyoruz. Bu işlemden sonra Parlaklık ve Kontrast işlemi gerçekleştiriyoruz. Parlaklık: 10, Kontrast: 30 yeterli olacaktır. Ardından Filtre menüsünden Artistic> Cut Out’u seçtik ve sonuç açıktır.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz