Fotoshop Seçim Aracı Kullanımı

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 14 Mart 2013 - 20:56:30
Fotoshop Seçim Aracı Kullanımı

Merhaba arkadaşlar bugün fotoshop ta kullandığımız araçlardan bir tanesi olan seçim aracını sizlere anlatmaya çalışacağım. Seçim aracının yaptığı işi daha iyi anlayabilmeniz için sizlere iki üç değişik örnekte sunmaya çalıştım. Videomuzu izleyerek seçim aracının fotoshop ta ne işe yaradığını daha iyi kavrayacaksınız. Seçim aracı ile seçmeden cisimleri yazıları resimleri hareket ettiremezsiniz bunu asla unutmayın. Basit olabilir […]

Merhaba arkadaşlar bugün fotoshop ta kullandığımız araçlardan bir tanesi olan seçim aracını sizlere anlatmaya çalışacağım. Seçim aracının yaptığı işi daha iyi anlayabilmeniz için sizlere iki üç değişik örnekte sunmaya çalıştım. Videomuzu izleyerek seçim aracının fotoshop ta ne işe yaradığını daha iyi kavrayacaksınız. Seçim aracı ile seçmeden cisimleri yazıları resimleri hareket ettiremezsiniz bunu asla unutmayın. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren.

 

Hızlı Seçim seçeneklerini seçin.
Tüm Katmanları Örnekleme
Seçili katman yerine tüm katmanları temel alan bir seçim oluşturur.
Otomatik Gelişim
Seçim sınırında pürüzlülüğü ve tıkanmayı azaltın. Otomatik Geliştirme işlevi, seçimi görüntünün kenarlarında daha da sürükler ve Görüntüyü İncele iletişim kutusundaki Kontrast ve Yarıçap seçenekleri ile manuel olarak uygulayabileceğiniz kenar geliştirmelerinden bazılarını uygular.
Seçmek istediğiniz alanı renklendirin.
Boya yaptığınızda seçim büyür. Güncelleme yavaşsa, seçilen görevi tamamlamak için gereken süre boyunca sürüklemeye devam edin. Şeklin kenarlarına yakınça boyadığınızda, seçim alanı şekli kenarının konturlarını izleyecek şekilde genişler.
Seçimden kaldırmak için, seçenekler çubuğunda Çıkar’ı tıklayın ve mevcut seçimi sürükleyin.
Ekleme ve çıkarma modları arasında geçici olarak geçiş yapmak için Alt (Windows) veya Option (Mac OS) tuşunu basılı tutun.
Alet imlecini değiştirmek için Düzen> Tercihler> İmleçler> Boya İmleçleri’ni (Windows) veya Photoshop> Tercihler> İmleçler> Boya İmleçleri’ni (Mac OS) seçin. Normal Fırça Ucu, seçim modunu belirtmek için artı veya eksi işareti bulunan standart Hızlı Seçim imlecini gösterir.
(İsteğe bağlı) Kenarlık Kontrolü seçeneğini tıklatarak, seçim sınırlarını ayarlayın. Görmek. Seçim kenarlarını inceltmeyin.
Sihirli değnek ile seçme

Sihirli Değnek aracı, o alanın taslağını takip etmeden sürekli olarak renkli olan bir alanı (örneğin, kırmızı bir çiçek) seçmenizi sağlar. Seçtiğiniz renk alanını veya toleransı, tıkladığınız orijinal renge göre belirtirsiniz.
Sihirli değnek aracını seçin. (Araç görünmezse Hızlı Seçim aracını basılı tutarak ona erişebilirsiniz.)
Seçenekler çubuğundaki seçim seçeneklerinden birini seçin. Sihirli değnek aracının işaretleyicisi, seçilen seçeneğe bağlı olarak değişir.
Seçenekler çubuğunda, aşağıdakilerden herhangi birini belirtin:
Hata payı
Seçilen piksellerin renk aralığını belirtir. Piksel olarak 0 ile 255 arasında bir değer girin. Düşük bir değer, tıkladığınız tıklama ile çok benzer birkaç renk seçer. Daha yüksek bir değer, daha geniş bir renk aralığını seçer.
Daha pürüzsüz bir kenar seçimi oluşturur.
Sadece aynı renkleri kullanan bitişik alanları seçer. Aksi takdirde, tüm görünüm boyunca aynı renkleri kullanan tüm pikseller seçilir.
Tüm Katmanları Örnekleme
Görünen tüm katmandaki verileri kullanarak renkleri seçer. Aksi takdirde Sihirli Değnek aracı yalnızca aktif katmandaki renkleri seçer.
Resimde, seçmek istediğiniz rengi tıklatın. Bitişik seçilirse, tolerans aralığındaki tüm bitişik pikseller seçilir. Aksi takdirde, tolerans aralığındaki tüm pikseller seçilir.
(İsteğe bağlı) Seçim sınırlarını daha da ayarlamak veya seçimi farklı arka planların önünde veya maske olarak görüntülemek için Kanarın Rafine’yi tıklayın. Görmek. Seçim kenarlarını inceltmeyin.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz