Fotoshop ile Makyaj Yapma

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 4 Şubat 2013 - 16:59:49
Fotoshop ile Makyaj Yapma

Fotoshop ile yapamayacağınız şey yok, en çirkin bayanı bile manken gibi yapabilirsiniz. Bakın fotoshop uzmanı nasılda makyaj yapıyor. En baştaki bayanla sondaki bayan hiçte birbirine benziyor mu ?  Fotoshop böyle birşey işte fotoshop yapma… İşte size Photoshop ile makyaj yapmak istiyorum dileğinize yanıt. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. Photoshop’un mucizelerinden biri, birkaç basit adımla […]

Fotoshop ile yapamayacağınız şey yok, en çirkin bayanı bile manken gibi yapabilirsiniz. Bakın fotoshop uzmanı nasılda makyaj yapıyor. En baştaki bayanla sondaki bayan hiçte birbirine benziyor mu ?  Fotoshop böyle birşey işte fotoshop yapma… İşte size Photoshop ile makyaj yapmak istiyorum dileğinize yanıt. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir.

Photoshop’un mucizelerinden biri, birkaç basit adımla fotoğraflarınızı oluşturabilmenizdir.

Gördüğünüz sıradan bir örnek, makyaj bilgisi yüksek birisi bizden daha iyi sonuçlar alabilir.

Makyaj bize çocukluğumuzdaki boyama kitaplarını hatırlatıyor. Çünkü teknik tamamen boyama ve bulaşmaya odaklanmıştır. En önemli nokta, bu derste çalışırken Photoshop’un karışım modu değerlerini tam olarak anlayabilmeniz mümkün olacak.

Nasıl Yapılır?
Yüz maskesi, dudak, göz, yanak ve saçla adım adım ilerleyeceğim. Makalenin geri kalanında da göreceğiniz üzere, tüm bu adımlar aslında aynı teknikle hazırlanmıştır. Bu derste, Sıklıkla Karıştırma Modu değerini Photoshop’un Katman panelinde kullanacağız. Önce o aracı hatırlayalım.

Yukarıda mavi ile belirtilen alan karışım modu değerini değiştirdiğimiz alan ve kırmızı ile işaretlenmiş alan opaklıktır. Bu iki küçük bilgi parçası, bu makalenin tamamı için yeterli olacaktır.

Yüz Maskesi

İlk işimiz yüzdeki kırışıklıkları yok etmek ve yüzü canlandırmaktır. Böylece cilt rengi daha keyifli hale gelecektir.

Makyaj katmanını sağ tıklayın ve Duplicate Layer’i çağırın. Katmanı seçip CTRL + J kısayol tuşlarına basarak bunu yapabilirsiniz. Yeni oluşturulan katmanı seçip Filter> Noise> Median alanına gidip 10px efekti uyguluyoruz.

Şimdi tekrar aynı katman maskesini uygulayacağız. Katman penceresinin altındaki Katman Maskesi Ekle düğmesini tıklayın.
Maske muhtemelen yüksek beyaz renkte gelecektir. Eğer içeri girmezseniz, beyazın iç kısmını Paint Bucket Tool ile boyayın.

Maske opaklığının değerini yüzde 40-50’ye düşürüyoruz. Daha sonra siyah bir renk seçin ve yumuşak bir fırça ile yüz özelliklerini boyayın. Yumuşak bir fırça için Sertlik değerini% 0’a düşürmeniz gerekir.

Boyadığınız alanlar netleşecek, geri kalanlar bulanıklaşacaktır

Gözleri, saçların bir kısmını, dudaklarını ve ayrıntılarını daha net görmek ve bu işlemi tamamlamak istediğiniz ayrıntılara boyayın.

Şimdi makyaj katmanına tekrar dönelim. Katmanı seçtikten sonra, Görüntü> Ayarlamalar> Eğriler alanına gidiyoruz ve aşağıda benzer bir efekt uyguluyoruz.
Ve şu an şu sonucu elde ettik.

Dudaklar

Yeni bir katman oluşturuyor ve adı Ruj olarak değiştiriyoruz. Yine,% 0 Sertlik değeri olan bir fırça seçiyoruz ve kabaca istediğimiz rengi dudak boyuyoruz.
Yukarıdaki gibi eğlenceli bir görüntü elde edene kadar devam edin. Şimdi ruj tabakasının karışım modu değeriyle oynayacağız.

Renkli Yanma harmanı modu değerini seçiyorum ve donukluk seviyesini% 25’e düşürüyoruz.

Gördüğünüz gibi çok basit bir renk kullanıyoruz. Anahtar noktasının uygun olduğu harmanlama modu değerini bulun. Yukarıda belirttiğimiz gibi, işletmeniz renk, renk, renk yanması, yumuşak ışık ve yeryüzü karışım modu değerlerini görecektir. Opaklık değerini düşürerek artıklılığı ortadan kaldırabilirsiniz.

Gözler

Gözler üzerinde üç şey yapacağız: göz rengini canlandırmak, göz akışından daha beyaz yapmak ve kalem çekmek. Bırak gideyim.

Göz rengini canlandırmak için en üstte yeni bir katman oluşturun ve istediğiniz rengi atın. Fırçanın sertlik değerini% 80 yapmak ve gözün renkli kısmını boyayalım.

Göz rengi oluşturmak için göz rengi katmanının Opaklık değerini% 20’ye düşürdük ve harmanlama modu alanından Yerleşim seçimi yaptık. Burada seçim var.

Makyaj katmanını tekrar seçmeme izin verin. Şimdi, Kement aracıyla gözün beyaz kısmını seçiyoruz.

Seçiminizi yaptıktan sonra Görüntü> Ayarlama> Ton Doygunluğu’na (CTRL + U) gidin ve yakınına bir efekt uygulayın.

Bu bölüm tamam. Sonunda ince bir kalem çekeceğiz. 1px fırça ile göz çevresini boyayın. Boyadıktan sonra, Filtre> Bulanıklaştır> Gauss Bulanıklaştırmasından 1.5 piksel efekti uygulayın. Adım adım aşağıdaki sonuçları alacaksınız. (Boyamadan önce, boya sonrası, bulanıklık efektinden sonra)

Yanaklar

Çok basit bir şey yapacağız. Üst tarafta yeni bir katman açın ve adını Yanaklar olarak değiştirin. Sertlik değerini% 0’a geri getirin ve seçtiğiniz renkte yanakların üzerine geniş bir fırça ile boyayın.

Ardından, yanaklar katmanın karışım modu ve donukluk değerleriyle oynayın. % 25 opaklık değeri ve Yumuşak Işık harmanlama modu seçtik.

Saçlar

Sonunda, biraz canlandırıcı renk seçmenin faydası vardır. Saçların üst kısmında yeni bir katman oluşturalım. Daha önce yaptığımız gibi% 0 Sertlikte büyük bir fırça ile saçın bir bölümünü boyarız. Renk tercihi sizin elinizdadır. Varsayılan bir renge animasyon yapacağız.

Boyamadan sonra, katmanın opaklık ve karışım modu değerleri ile oynayın. Bizim tercihimiz% 25 opaklık ile Yerleşim karışım modu değeriydi.

Makyajımız tam anlamıyla hazır.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz