Fotoshop ile Logo Yapma
Fotoshop ile Logo Yapma

Merhaba firma ve web sitesi olanlar sizlere yönelik bugünkü dersimiz. Fotoshopla bugün sizlere logo yapımı hakkında kısa ve öz bilgiler vereceğim. Tek yapmanız gereken hayal gücünüzü kullanmanız. Hayal gücünüz ne kadar iyi olursa o kadar güzel logolar çıkacaktır. Sizden tek istediğim logolarınızı yaparken videomuzu takip etmeniz uygulamalı olarak yaparsanız sizin için iyi olacaktır. Basit olabilir ama […]

Merhaba firma ve web sitesi olanlar sizlere yönelik bugünkü dersimiz. Fotoshopla bugün sizlere logo yapımı hakkında kısa ve öz bilgiler vereceğim. Tek yapmanız gereken hayal gücünüzü kullanmanız. Hayal gücünüz ne kadar iyi olursa o kadar güzel logolar çıkacaktır. Sizden tek istediğim logolarınızı yaparken videomuzu takip etmeniz uygulamalı olarak yaparsanız sizin için iyi olacaktır. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren.

Eğer diğer logolardan yapmak isterseniz mesela şirket logosu gibi…

Her şeyden önce, ihtiyacımız olanı ve ne tür bir logo yaratmamız gerektiğini belirlemeliyiz.

Örnek olarak, şirketi logosu yapacağım. Şirketimin adı “Şirket olsun”.
Yapacağımız logoda bir simge ve şirket adı oluşacaktır. Şirketin adına uygun bir yazı tipi seçmeliyiz ve bulduğumuz simgeyle uyumlu olmalıdır.

– İlk olarak 750 piksel genişlikte ve 400 piksel yüksekliğinde bir çalışma alanını açtım ve şirket adımı yazıyorum.
Şirket adı yazdıktan sonra, simgeyi bulmak için onu kullanacağız. Kafamda google.com’a png yazarak veya yapım png yazarak uygun bir simge buldum ve size uygun bir resim bulup kullanabileceğinizi keşfettim.
Sonraki aşamadaki yazı tipini ayarlamak, bu görünüm için uygun bir yazı tipi bulmalı ve buna göre rengi ayarlamalıdır. Elbette, simgenin rengini istediğimiz gibi değiştirebiliriz. Ayrıca Photoshop programımdaki yazı tiplerinden güzel bir esmerleme seçmekten ve yazıyı simgeye göre biçimlendirmekten hoşlanıyorum.

Gördüğünüz gibi günlüğünüz hazır, ancak daha etkileyici bir sunum yapmak istiyorsanız, biraz arka plan gölgesi verebilirsiniz. Bunu yaparak, daha fazla odak oluşturduk ve kütüğün biraz daha çarpıcı olduğunu gösterdik.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz