Fotoshop İki Resmi Birleştirme

  • Ana Sayfa » Photoshop
  • 13 Mart 2013 - 23:11:56
Fotoshop İki Resmi Birleştirme

Fotoshopla resimlerinizi birleştirin sorunsuz şekilde resimleri birleştirmek istiyorsanız videomuzu izleyin. Resimleri nasıl birleştirdiğimizi görün ve ona göre yapın. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren. Burada amaç, resim veya fotoğrafın kenarlarındaki çizginin çizgi gibi görünmemesi ve bu iki resmin aynı fotoğrafa benzediğidir. Her zamanki gibi PhotoShop CS6 programını kullanacağız, ancak bu yeni bir özellik değil, […]

Fotoshopla resimlerinizi birleştirin sorunsuz şekilde resimleri birleştirmek istiyorsanız videomuzu izleyin. Resimleri nasıl birleştirdiğimizi görün ve ona göre yapın. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren.

Burada amaç, resim veya fotoğrafın kenarlarındaki çizginin çizgi gibi görünmemesi ve bu iki resmin aynı fotoğrafa benzediğidir.

Her zamanki gibi PhotoShop CS6 programını kullanacağız, ancak bu yeni bir özellik değil, bu nedenle eski bir photoshop sürümünde de yapabilirsiniz.

İki Görüntüyü Photoshop’a Taşıma

Öncelikle, yakın çekim tonlarında iki fotoğrafı PhotoShop’da açıyoruz ve fotoğrafları iki farklı katman olarak programlıyoruz.

Gördüğünüz gibi, programımızı iki farklı katmanda gerçekleştirdik. Konumlarınızı bir tanesinin üst üste gelmesi için ayarladım, bu yüzden lütfen yaptığım gibi fotoğraflarınızı ayarlayın. Ardından, aşağıdaki resimle işaretlenmiş düğmeyi tıklayarak yeni bir katman maskesi oluşturuyoruz.

Maske olmadan beyaz olmalı. Şimdi, renk ayarlarımızı siyah beyaza dönüştürmek için “D” tuşuna basıyoruz.

Ardından Gradyan Aletini seçin. Degrade aracını üstteki fotoğrafın ortasından diğer fotoğrafımızla birleştiren çizgiye çekiyoruz.

Anlamadığınız ya da yapamayacağınız bir yer varsa, yorum bölümünde lütfen bize ulaşın ve yardım etmeye çalışın.

  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz