Crypto Locker fidye isteyen virüs (Ransomware) Çözümü
  • Ana Sayfa » Virüs
  • 15 Mayıs 2017 - 12:11:06
Crypto Locker fidye isteyen virüs (Ransomware) Çözümü

Crypto Locker fidye isteyen virüs kategorisinde (ransomware) bir zararlı yazılım olup, ülkemizde son dönemlerde genellikle e-fatura içeren sahte postalar yolu ile yayılmakta ve bilgisayarlardaki dosyaları şifreleyerek açılmamasına neden olmaktadır. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren. Söz konusu virüs kurumsal bilgisayarlardaki çalışmalara zarar vermesi yanında, kişisel bilgisayarlarda da ciddi bir tehdit oluşturmakta, yüksek lisans/doktora tezi […]

Crypto Locker fidye isteyen virüs kategorisinde (ransomware) bir zararlı yazılım olup, ülkemizde son dönemlerde genellikle e-fatura içeren sahte postalar yolu ile yayılmakta ve bilgisayarlardaki dosyaları şifreleyerek açılmamasına neden olmaktadır. Basit olabilir ama bilgi paylaşmak güzeldir. İzle öğren.

Söz konusu virüs kurumsal bilgisayarlardaki çalışmalara zarar vermesi yanında, kişisel bilgisayarlarda da ciddi bir tehdit oluşturmakta, yüksek lisans/doktora tezi gibi uzun süreli emek verilen çalışmalara, kişisel resim/video ve belge arşivlerine erişememe gibi sorunlara yol açmaktadır.

Bakanlık Eposta ve Antivirüs altyapısında gerekli önlemler alınmıştırtır ancak Kişisel (Hotmail,Gmail,Yahoo gibi) mail adreslerinize Fatura, Kampanya, Kargo v.b. konularda gelme ihtimali olan şüpheli  ve  zararlı yazlımını içeren epostaları açmamanız bilgi güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir.

Not: Bilgisayarınıza bulaştıysa bütün dosyalarınız şifrelenmiş ise bazı uzantılarını belli bir ücret karşılığında açabiliriz. Tek gereken şifrelenmiş bir adet pdf dosyası olması… En fazla 7 gün sürmektedir şifrenin kırılması. Bazı uzantılar malesef kırılamamaktadır.

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz